POZVÁNKA NA STAROMESTSKÉ SLÁVNOSTI – Žilinský miešaný zbor

Milí fanúšikovia zborového spevu, pozývame Vás na naše vystúpenie v rámci programu Staromestských slávností v Žiline – 25.5.2023 o 16:50.

Celý program si môžete pozrieť tu: 

POZVÁNKA NA KONCERT – Žilinský miešaný zbor a hostia

Vážení poslucháči zborového umenia, srdečne Vás pozývame na koncert Žilinských zborov ktorý sa uskutoční v Dome umenia Fatra – 18.4.2023 o 19:00.

 

Na pódiu sa nám predstavia:

Detský spevácky zbor Žiliňáčik

Detský spevácky zbor Árvayček

Spevácky zbor Konzervatória v Žiline

Dievčenský ansámbel Konzervatória v Žiline

a samozrejme Žilinský miešaný zbor  

Vstupné: 7€

Mimoriadny koncert Slovenskej zborovej tvorby v rámci V. súťažnej časti Festivalu zborového umenia Voce Magna 2022 a pri príležitosti 100. výročia založenia SOZA

Vážení priaznivci zborového spevu, v mene Žilinského miešaného zboru Vás srdečne pozývame na mimoriadny koncert Slovenskej zborovej tvorby, ktorý sa uskutoční v utorok 11.10. 2022 o 19:00 v Evanjelickom kostole v Žiline. Festivalovému publiku sa predstavia popredné slovenské spevácke zbory – Collegium Technicum z Košíc, miešaný spevácky zbor Technik z Bratislavy a domáci Žilinský miešaný zbor. Tešíme sa na spoločné stretnutie a želáme príjemný umelecký zážitok!

Cracovia cantans 2022

V dňoch 17.-19. júna Miešaný zbor Žilina reprezentoval mesto Žilina a Slovenskú republiku v poľskom Krakove. Prežili sme náročný, no krásny víkend. Zasúťažili sme si po dlhej dobe, spoznali nové zákutia historického mesta a utužili spevácky kolektív. Budeme mať na čo spomínať. Projekt bol spolufinancovaný mestom Žilina. Mužská časť zboru prvýkrát využila nové oblečenie, ktoré bolo zabezpečené vďaka podpore Žilinského samosprávneho kraja.

Zbory XII. ročníka Medzinárodného festivalu Voce Magna Žilina 2022 prekvapili

Tretí májový týždeň sa pre milovníkov zborového spevu a hudby všeobecne niesol v znamení festivalu Voce Magna. Prvýkrát sa konal festival oddelene od súťaže. Máme pocit, že to bolo dobré rozhodnutie. Pozvaní festivaloví hostia zo Slovenska aj zahraničia boli prísľubom vysokej úrovne, pútavosti a pestrosti koncertov a vystúpení.

Prečítať článok

Sústredenie

Na prelome apríla a mája /30.4. a 1.5./ sme absolvovali dvojdňové sústredenie v Malej Lučivnej. Pripravovali sme repertoár na koncerty v rámci festivalu Voce Magna aj na všetky budúce akcie. Tých máme na tento rok naplánovaných naozaj dosť.

Spievanie v synagóge

Pravidelné zborové nácviky, na ktoré sa tešíme každý pondelok, sme si ozvláštnili. V Novej synagóge v Žiline sme si v poslednej chvíli stihli vychutnať atmosféru diela Juraja Gábora, Completing the Sphere. Spievať v unikátnom priestore, skúšať akustiku a trpezlivosť pána dirigenta, počúvať známe diela v neznámom priestore, vliezť do srdca obrovského dreveného umeleckého diela… to všetko sme si užili 20. apríla. Našťastie sme nezabudli ani na fotodokumentáciu, takéto nácviky nie sú bežné.

Ďakujeme Marekovi Adamovovi za možnosť užiť si prekrásne a výnimočné chvíle.

Milí priatelia, s radosťou vám oznamujeme, že medzinárodný festival a súťaž Žilina Voce Magna bude v roku 2022 pokračovať už 12. ročníkom. Chystáme pre vás hneď niekoľko prekvapení a tým najväčším je, že festival rozdelíme na jarnú a jesennú časť.

 

Štefan Sedlický: S podmienkami aké na Slovensku máme je až obdivuhodné aká je u nás kvalita zborov

O slovenských zboroch, zborovom speve a ich dnešnom postavení na Slovensku. Rozhovor s dirigentom a pedagógom Štefanom Sedlickým.

Prečítať článok

Spievali aj napriek pandémii. Poznáme víťazov súťaže Žilina Voce Magna 2021

Pozrite si výsledky z medzinárodného festivalu a súťaže zborového umenia v Žiline. Prečítať článok

Začal sa festival Žilina Voce Magna 2021

Po pandemickej odmlke sa do Žiliny vracia festival zborového umenia.

Prečítať článok

Aký bol festival Voce Magna 2019?

V Žiline sa konal desiaty ročník festivalu Žilina Voce Magna. Poznáme víťazov súťaže.

Prečítať článok

2023

18. apríla – Koncert zboru v Dome umenia Fatra v Žiline

23.6. – 24.6. – VI. Medzinárodná súťaž zborového umenia Žilina Voce Magna
jeseň – XIII. Medzinárodný festival zborového umenia Žilina Voce Magna