Deti, poďte spievať do Žiliňáčiku!

Si šikovný/á, rád/a spievaš a máš chuť na nové dobrodružstvo? Tak si rozcvič hlasivky, príď na konkurz a staň sa členom detského zboru Žiliňáčik.

Čo je Žiliňáčik?

Žiliňáčik je nový žilinský detský zbor, súčasť Speváckeho domu, fungujúci pod záštitou Žilinského miešaného zboru, za podpory mesta Žilina. Odborným garantom zboru je medzinárodne uznávaný odborník na zborový spev, prof. Štefan Sedlický ArtD.

Pre koho je Žiliňáčik?

Pre všetky deti od 6 do 14 rokov, zo Žiliny a okolia, ktoré rady spievajú, zabávajú sa, sú zvedavé, a majú záujem naučiť sa niečo nové.

Čo Žiliňáčik ponúka?

Priateľskú atmosféru, spievanie a možnosť umelecky rásť pod odborným vedením. Pridanou hodnotou je výborný kolektív, ktorý spolu trávi čas na cvičeniach, sústredeniach, festivaloch a predovšetkým na koncertoch a súťažiach na Slovensku aj v zahraničí.

Skúšky máme raz do týždňa, vždy v dopredu určený pracovný deň. Vystúpenia však bývajú aj cez víkendy. Bližšie informácie o tom, kedy sa budeme stretávať dáme všetkým po úspešnom skončení konkurzu, aj podľa toho, kam nádejných spevákov zaradíme.

Ako sa k nám pridať?

Stačí prísť na konkurz. Konkurzy prebiehajú v ZUŠ L. Árvaya v Žiline, budova na Radlinského ul., každý pracovný utorok v čase od 16:00 do 17:00. Nie je podmienkou, aby dieťa predtým chodilo do ZUŠ, alebo malo skúsenosti so spevom. Rečové vady nie sú prekážkou.

Koľko to stojí?

Snažíme sa, aby sme najvyššie výdavky pokryli my, s pomocou našich donorov a sponzorov. Predsa sme však v dnešnej dobe nútení vyberať aspoň symbolický poplatok.

Uvádzacia cena za prvý polrok do 31.1.2023 je 30€. Peniaze idú na to, aby bola zabezpečená najvyššia možná kvalita výučby a bezproblémové fungovanie zboru.

Prečo to všetko robíme?

Naším cieľom je vytvárať pre deti priestor, kde sa budú tvorivo rozvíjať pomocou hudby a spevu a ponúknuť im alternatívu k neproduktívnemu tráveniu voľného času.

Nechceme však byť len klasickým poobedným „odkladiskom detí“. Ponúkame deťom možnosť kontinuálneho rozvoja v umeleckom smere, pod taktovkou profesionálnych dirigentov a hlasových pedagógov, a plynulý prechod do ďalších úrovní zborového spievania.

Je pre nás dôležité vychovávať ďalšie generácie žilinských umelcov, ktorí budú zvyšovať kultúrne zázemie v našom meste.

 

V prípade akýchkoľvek otázok či návrhov nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu (info@zilinacik.sk), alebo telefonicky (0940 602 399).

Pre prihlásenie sa na konkurz do Žiliňáčika, vyplňte nasledujúci formulár