Deti, poďte spievať do Žiliňáčiku!

Si šikovný/á, rád/a spievaš a máš chuť na nové dobrodružstvo? Tak si rozcvič hlasivky, príď na konkurz a staň sa členom detského zboru Žiliňáčik.

Čo je Žiliňáčik?

Žiliňáčik je nový žilinský detský zbor, súčasť Speváckeho domu, fungujúci pod záštitou Žilinského miešaného zboru, za podpory mesta Žilina. Odborným garantom zboru je medzinárodne uznávaný odborník na zborový spev, prof. Štefan Sedlický ArtD.

Pre koho je Žiliňáčik?

Pre všetky deti od 6 do 14 rokov, zo Žiliny a okolia, ktoré rady spievajú, zabávajú sa, sú zvedavé, a majú záujem naučiť sa niečo nové.

Čo Žiliňáčik ponúka?

Priateľskú atmosféru, spievanie a možnosť umelecky rásť pod odborným vedením. Pridanou hodnotou je výborný kolektív, ktorý spolu trávi čas na cvičeniach, sústredeniach, festivaloch a predovšetkým na koncertoch a súťažiach na Slovensku aj v zahraničí.

Skúšky máme raz do týždňa, vždy v dopredu určený pracovný deň. Vystúpenia však bývajú aj cez víkendy. Bližšie informácie o tom, kedy sa budeme stretávať dáme všetkým po úspešnom skončení konkurzu, aj podľa toho, kam nádejných spevákov zaradíme.

Ako sa k nám pridať?

Stačí prísť na konkurz. Konkurzy pre školský  rok 2023/2024 prebiehajú na Mestskom Úrade v Žiline, Námestie obetí komunizmu 1, a to v utorky:
  • 11. 6. 2024 o 17:15
  • 18. 6. 2024 o 17:15
Nie je podmienkou, aby dieťa predtým chodilo na ZUŠ, alebo malo skúsenosti so spevom.

Koľko to stojí?

Snažíme sa, aby sme najvyššie výdavky pokryli my, s pomocou našich donorov a sponzorov. Predsa sme však v dnešnej dobe nútení vyberať aspoň symbolický poplatok.

Uvádzacia cena za polrok je 30€. 

Prečo to všetko robíme?

Naším cieľom je vytvárať pre deti priestor, kde sa budú tvorivo rozvíjať pomocou hudby a spevu a ponúknuť im alternatívu k neproduktívnemu tráveniu voľného času.

Nechceme však byť len klasickým poobedným „odkladiskom detí“. Ponúkame deťom možnosť kontinuálneho rozvoja v umeleckom smere, pod taktovkou profesionálnych dirigentov a hlasových pedagógov, a plynulý prechod do ďalších úrovní zborového spievania.

Je pre nás dôležité vychovávať ďalšie generácie žilinských umelcov, ktorí budú zvyšovať kultúrne zázemie v našom meste.

V prípade akýchkoľvek otázok či návrhov nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu (info@zilinacik.sk), alebo telefonicky (0915 818 783).

Pre viac informácií nás sledujte na sociálnych sieťach: facebook a instagram

Pre prihlásenie sa na konkurz do Žiliňáčika, vyplňte nasledujúci formulár